شرکت صنعتی و معدنی

اپال پارسیان سنگان

کارخانه تولید گندله 5 میلیون تن

شرکت اپال پارسیان سنگان در مهرماه 1396 کارخانه گندله سازی خود را با ظرفیت 5 میلیون تن در سال به بهره برداری رساند. پروژه ساخت این کارخانه با مشارکت و همکاری شرکت سازه های صنعتی آذران به عنوان سازنده داخلی و تیم مهندسی تورکس (TOREX) به ثمر رسیده است.

 این شرکت افتخار دارد در کنار بهره گیری از بهترین تجهیزات به روز خارجی حجم بسیار زیادی از تجهیزات خود را از سازندگان داخل کشور تامین کند.

در فرآیند تولید این کارخانه که با تکنولوژی پخت کوره زنجیر متحرک یا لورگی طراحی شده است، تولید گندله خام پس از اختلاط مواد اولیه کنسانتره آهن، بنتونیت و سود سوزآور، در دیسک های دوار انجام می شود. گندله خام تولیدی بعد از دو مرحله ی دانه بندی و استاندارد سازی اولیه، در ماشین پخت مطابق با منحنی حرارتی از پیش تعیین شده برای دستگاه، پخته و استحکام سازی می شود. خروجی ماشین پخت پس از دانه بندی نهایی جهت ذخیره سازی و یا بارگیری ریلی و جاده ای ارسال می شود.

این محصول عمدتاً در کوره های احیاء مستقیم مورد استفاده قرار می گیرد و کاهش در مصرف انرژی کارخانه های فولادی، افزایش کارایی کوره های قوس الکتریکی و کوره های بلند، کاهش آلودگی محیط زیست و سهولت در انبارش و انتقال از مزایای استفاده گندله سنگ آهن در صنایع فولادی می باشد.