شرکت صنعتی و معدنی

اپال پارسیان سنگان

اشتغالزایی و محرومیت زدایی

امروزه مسئله اشتغال و درآمد جوانان در تمام دولت‌ها امری حائز اهمیت است. این مسئله به حدی مهم است که به دغدغه اصلی خانواده‌ها، مدیران و دولت‌ها مبدل شده است. برآورده شدن نیازهای اقتصادی و اجتماعی انسان در گرو فعالیت سودمند و کسب درآمد است.
اشتغال در مفهوم کلی به معنای استفاده از یک عامل تولید توسط شرکت یا موسسه دولتی و خصوصی و به طور متداول تر به معنای استخدام و مشغول بودن در کار است. درصد بیکاری معمولا میزان معمولی و طبیعی بیکاری است که حفظ آن به عنوان حداکثر اشتغال کامل مورد توجه بوده و عامل مهم در رشد اقتصادی و از همه مهم تر عامل بالا رفتن سطح زندگی است.
اشتغال صنعتی از دو بخش تشکیل یافته است. یکی اشتغال ناشی از راه اندازی طرح های جدید تولید که بخش عمده ای از نیروهای انسانی می توانند در واحدهای فوق الذکر فعالیت کنند دیگری اشتغال زایی از راه پروژه های پیمانی و ساخت و ساز این واحدهای تولیدی می باشد. 
البته می توان انتظار داشت که در بخش هایی که با صنعت پیوندهای پسین و پیشین دارند، مشاغل دیگری نیز ایجاد شوند که بدون توسعه صنعتی تحقق چنین امری امکان پذیر نیست. همچنین عامل تاثیرگذاری که روی ایجاد اشتغال موثر عمل می کند نقش پررنگ آموزش و موسسات آموزشی در تربیت نیروی انسانی ماهر و کارآمد جهت ترویج تکنولوژی های روز و صنعت به هنگام است.
شرکت اپال پارسیان سنگان با تکیه بر استراتژی مدون توسعه و چشم انداز بلندمدت حفظ و افزایش بهره وری و راندمان تولید، از ابتدای آغاز بکار، رویکرد اشتغال زایی را سرلوحه امور خود قرار داده و با استخدام جذب نیروهای انسانی متخصص و مجرب و همچنین تربیت نیروهای کارآمد، علاوه بر ارتقاء سطح علمی جامعه و شهرستان های همجوار، در راستای دانش کاربردی و هدایت گر به سمت تولید و اعتلای صنعت، نقش آفرینی نماید.
در همین راستا شرکت اپال پارسیان سنگان در مجموع تمامی واحدهای تولیدی، ستادی و اداری خود با اشتغالزایی تعداد 1400 نفر نیروی انسانی در قالب استخدام مستقیم، پیمانکاری و بهره بردای به صورت مستقیم  و همچنین تعداد 4000 نفر به صورت غیر مستقیم و فعال در حوزه صنعت معدن و فولاد توانسته است تا گامی سترگ در راستای تامین نیروی زبده و ماهر جهت صنایع پیشرو برداشته و جزو واحدهای نمونه استانی وکشوری در زمینه اشتغالزایی وکارآفرینی مطرح گردد.
شایان ذکر است، سیاست اصلی اشتغالزایی در شرکت اپال پارسیان سنگان با محوریت و الویت بکار گیری و جذب نیروی انسانی از ظرفیت های بومی منطقه شهرستان خواف و شهر های همجواره بوده بطوریکه در زمینه بومی گزینی بیش از 80% نیروی انسانی شاغل در واحدهای مختلف شرکت از نیروهای متخصص و مجرب بومی بوده و این مهم یکی از افتخارات مجموعه اپال پارسیان سنگان در راسای اشغالزایی و نگاه به ظرفی های بومی منطقه می باشد.
همچنین در آینده نزدیک و با بهره برداری و آغاز بکار کارخانه تولید کنسانتره 4/2 میلیون تنی این شرکت، پیش بینی می شود زمینه اشتغال بالغ بر1000نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم در این شرکت ایجاد شود.

 

آمار اشتغازایی