شرکت صنعتی و معدنی

اپال پارسیان سنگان

واحد بهداشت حرفه ای، ایمنی ، محیط زیست و انرژی

 

واحد  HSEE شرکت صنعتی و معدنی اپال پارسیان با زیر مجموعه های خود که شامل تیم ایمنی، آتش نشانی، اورژانس و درمان، بهداشت حرفه ای، محیط زیست و انرژی می باشد؛ فعالیت حرفه ای خود را منطبق با استانداردهای داخلی و بین المللی از سال 1394 شروع به کار کرد.

در واحد، کل فرآیندهای صنعتی از دیدگاه ایمنی، بررسی شده و خطرات ناشی از آنها مورد آنالیز قرار می گیرد. در این بررسی با تعیین میزان ریسک های احتمالی، راهکارهای کنترلی و پیشگیرانه مورد نیاز طرح ریزی و اجرا می شود. از طرفی ایمن کارکردن و جلوگیری از حوادث قبل از اینکه به یک ساختار تبدیل شود، نیازمند فرهنگ سازی ایمنی است، لذا یکی از اهداف اساسی واحد ایمنی  ایجاد و گسترش فرهنگ ایمنی در بین تمامی کارکنان در جهت نیل به رسالت ایمنی یعنی "ارتقای سطح ایمنی ذینفعان" می باشد.

آتش نشانی شرکت اپال پارسیان هم اکنون دارای 2 دستگاه خودرو سنگین اطفاء با قدرت اطفائی بالا و مانیتور با قدرت پرتاپ 100 متر به صورت آب و فوم؛ وتجهیزات تخصصی از جمله ست کامل نجات در ارتفاع، لباس های درون حریق و مقاوم در مقابل حریق و دستگاه های تنفسی، وینچ و سیستم روشنایی سیار به همراه موتور برق، یک دستگاه خودرو نیمه سنگین اطفاء با تجهیزات اطفایی و لباس های مقاوم در برابر حریق، یک دستگاه خودرو پیشرو پیکاپ دوکابین دارای تجهیزات امداد و نجات  و نیز موتورسیکلت می باشد که در مواقع اضطراری مورد استفاده قرار می گیرید.

واحد اورژانس 22 بهمن شرکت اپال پارسیان سنگان با مساحت 534 متر در ضلع شرق مجتمع با اتخاذ تدابیر مدیریتی به منظور پیشگیری از حوادث و بلایا، ارتقای ایمنی و نیز پایش، کنترل و ارزیابی مستمر بصورت شبانه روزی بر نحوه ارائه خدمات در فوریت ها، همچنین برنامه ریزی برای ارتقای کمی و کیفی خدمات در حوزه اورژانس پیش بیمارستانی، هدایت و انتقال بیماران و مصدومین حوادث را به عهده دارد.

کارشناسان بهداشت انجام کلیه امور بهداشتی سایت مانند پیگیری و انجام معاینات ادواری، تشکیل پرونده سلامت پرسنل، پیگیری انجام معاینات بدو استخدام و اخذ تایید سلامت برای پیمانکاران و همچنین کلیه امورات بهداشتی آشپزخانه، سایت، آبدارخانه، لاکر، پیگیری و مطالعه بر روی عوامل زیان آور مانند سنجش صدا، ارتعاش،روشنایی، میزان گرد و غبار و ارائه راهکارهای اصلاحی در موارد رفع پانچ های محیط کار و سایر تمهیدات بهداشتی و بررسی  لوازم حفاظت فردی  را بر عهده دارند.
واحد محیط زیست شرکت اپال پارسیان سنگان با هدف حفاظت از محیط زیست با دو نیرو ثابت و یک نیرو به عنوان مشاور مشغول به فعالیت می باشد.
 از وظایف این بخش می توان به :
1. نظارت بر فضای سبز مجموعه
2. نظارت بر مدیریت پسماند
3. اندازه گیری آلودگی های خاک، آب، هوا و صوت به صورت دوره ای
4. نظارت و مدیریت سد باطله
5. نظارت بر چگونگی مدیریت پساب و فاضلاب، شناسایی و ارزیابی خطرات محیط زیستی
6. بازدیدهای روزانه از وضعیت محیط زیستی شرکت 

این بخش با اداره حفاظت محیط زیست شهرستان و سازمان حفاظت محیط زیست استان ارتباط متقابلی در جهت ارتقای وضعیت محیط زیستی شرکت دارد که برای این منظور انواع گزارش های خود اظهاری، عملکرد، یک در هزار، نتایج نمونه- برداری پارامترهای محیط زیستی را به صورت دوره ای تهیه و برای آنها ارسال می نماید.